Градът

10 малки бизнеса умряха на бул.“Васил Априлов“

Оцелелите търговски обекти в обновената част имат проблем със снабдяването заради забраната за престой и паркиране

Търси се решение на въпроса

Десет малки търговски бизнеса, които от години изхранваха поне по едно пловдивско семейство, останаха в историята на 2016-а година. Те се намираха в преместваеми съоръжения по бул.“Васил Априлов“ преди да започне ремонта му.

Сред тях имаше култова кебапчийница на кръговото с ул.“Любен Каравелов“, а срещу нея магазин за трикотаж. От тротоара пред УМБАЛ изчезнаха павилионите за закуски, пижами, ксерокс и други. Тези обекти плащаха наем по утвърдените тарифи на Община Пловдив, а парите от тях влизаха с таксите от гаражи като приходи в район „Централен.“

 

Заедно с преместваемите съоръжения от ремонтираната първа част на булеварда, от Централна гара до кръстовището с „Пещерско шосе“, изчезнаха стоянките за таксита и се появи забраната за престой и паркиране. След пускането на движението по реновираната отсечка това е мястото в града, където най-често може да бъде видяна кола за поставяне на скоби и паяк за репатриране.

 

Новото положение докара големи главоболия на собствениците на оцелелите магазини и заведения след ремонта на булеварда. Заради забраната за паркиране и глоби отнесени от шофьорите-доставчици, някои от фирмите отказаха да карат стока на обектите там.

От Община Пловдив са запознати с проблема след жалби от търговците, разбра Под тепето. Зам.-кметът по „Обществен ред и сигурност“ Георги Маринов увери, че се търси решение на проблема.

Едната идея е обектите там да бъдат снабдявани в определени часове от денонощието, по подобие на тези на Главната и Стария град.

Под Тепето

Екип на Под Тепето - Наистина Пловдив

10 коментари

  1. … dobre de, uspokojte se! Njama kebabchijnizi, njama i darveta, ima samo beton, beton i obraczovi veloalei, chudesno, sterilno kato maket, vsichkite darveta gi unishtozhiha i NIKOJ ne se vazmuti. A za pijandetata nikoj ne tazhi s „razmaten“ mozak, javno na njakoi veche mozakat im e samo betonova masa!

  2. за кебапчийницата пред ВМИ притежание на бившата жена на бивш ректор ли става въпрос … или ксерокса – станал неизчерпаем извор на знание, пищови и пинизи зa завършване на ишлеме… Дали е предполагал Алеко, че и след 100 години ще е същия горчив смях наоколо…

  3. Не знам кой тъгува за кебабчийниците с неземен вкус и чар ,но тези съоражения бяха поредната клоака на подкупната и алчна общинска администрация , рай за алкохолиците и мъка за хората живеещи на около, доброто в случая е че останаха само спомен в нечий размътен от градусите и подкупи мозък …..

  4. този който е писал тази тъпа статия дали е ял кебапчета с алкохолиците в това „бизнес“ заведение, поредната провинциална статия на този сайт

  5. 13 Jan, 2017 | ели
    Кебапчийницата беше сборно място на пияниците от квартала; останалите „бизнеси“ също изглеждаха ужасно – зле поддържани будки, шарения до цигания, пълен кич.За качеството на храната изобщо няма да споменавам. Районът беше загрозен. Сега оформените градски площи показаха стройната си структура и приветлив вид. Извинете, но ламарините не са част от градската среда на 21 век.

  6. Ne beshe edna kebabchijniza, a dve – v ednata kuhnjata beshe velikolepna, kebabchetata nenadminati po kachestvo, e, che drugata sabirashe prijatelite na chashkata e drug vapros. Fakt e, che koloritnostta na kvartala izchezna i sega e mnogo sterilno.

  7. Всичко е заради тъпия проект. Огромни тротоари, четири нестандартно тесни ленти и безобразна, опасна за пешеходците велоалея. И няма къде да се спре.

  8. Кебапчийницата беше сборно място на пияниците от квартала; останалите „бизнеси“ също изглеждаха ужасно – зле поддържани будки, шарения до цигания, пълен кич.За качеството на храната изобщо няма да споменавам. Районът беше загрозен. Сега оформените градски площи показаха стройната си структура и приветлив вид. Извинете, но ламарините не са част от градската среда на 21 век.

Вашият коментар

Back to top button
Изпрати новина